במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית מצפה רמון 2024

המועצה המקומית מצפה רמון הוציאה ב־2024 94 מיליון ₪, כ־15,927 ₪ לכל תושב (מקום 5 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 2.5% לעומת 2023. 42% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־53% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך26.5 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות22.9 ₪
  • רווחה11.4 ₪
  • הנהלה ומינהל8.5 ₪
  • גינון, רחובות ותאורה6.8 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה5.3 ₪
  • כל השאר18.7 ₪
94 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
15,927 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
43.3 ₪ארנונה למ״ר בשנה325 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
93.8%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף במצפה רמון?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
4,222 ₪ יותר מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
3,645 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,809 ₪ יותר מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
1,353 ₪ יותר מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
1,076 ₪ יותר מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
845 ₪ יותר מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
748 ₪ יותר מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
613 ₪ יותר מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
515 ₪ יותר מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
392 ₪ יותר מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
305 ₪ יותר מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
181 ₪ יותר מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
107 ₪ יותר מהחציון

מצפה רמון חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
42%
20%
14%
ארנונה 39,084משרד החינוך 18,940מענקים 13,509משרדי ממשלה אחרים 8,694משרד הרווחה 8,173הכנסות עצמיות אחרות 5,507

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה במצפה רמון

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 43.3 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (40.3 ₪). מקום 45 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
35 מיליון ₪
הנחות ופטורים
16 מיליון ₪
44% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
93.8%
חובות ארנונה פתוחים
4 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית מצפה רמון?

הצגה
עודף בשנה333,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר2.9%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות11.1%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים28.8169 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל90 מיליון ₪94 מיליון ₪▲ 3.9%
הוצאה לתושב15,540 ₪15,927 ₪▲ 2.5%
גביית ארנונה מהשוטף91.1%93.8%▲ 3%
משרות162169▲ 4.3%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית מצפה רמון

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית מצפה רמון?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית מצפה רמון הוציאה ב־2024 94 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־15,927 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים במצפה רמון?

הארנונה הממוצעת למגורים במצפה רמון היא 43.3 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־325 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית מצפה רמון בגירעון?

לא. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בעודף של 333,000 ₪, אבל יש לה גירעון מצטבר של 2.9% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית מצפה רמון?

בממוצע 169 משרות ב־2024, כ־28.8 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית מצפה רמון מוציאה על חינוך?

25 מיליון ₪ ב־2024, 27% מההוצאות ו־4,222 ₪ לתושב.

עוד על מצפה רמון

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של מצפה רמון ←

מקורות הנתונים