מועצה מקומית · מחוז הדרום · נוסד ב־1954
מצפה רמון במספרים
יישוב שוכר וזול
במצפה רמון גרים 5,938 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, הוא זול מ־97% מהם, עם יותר שוכרים מ־99% מהם ועם משפחות קטנות מ־97% מהם.
במה מצפה רמון בולט לעומת היישובים האחרים?
מצפה רמון יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים
הצגההסתרה
במה מצפה רמון בולט לעומת היישובים האחרים?
מצפה רמון יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים
קונים או שוכרים?
כמה עולה דירה?
משפחות גדולות?
כמה עולה שכירות?
עוד 5 השוואותפחות
אפשר בלי רכב?
כמה פשיעה?
צעיר או מבוגר?
כמה מרוויחים?
כמה משכילים?
מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.
כמה עולה לגור במצפה רמון?
דירה ממוצעת 921,400 ₪, זול ב־55% מהממוצע הארצי. שכירות 2,800 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הצגההסתרה
כמה עולה לגור במצפה רמון?
דירה ממוצעת 921,400 ₪, זול ב־55% מהממוצע הארצי. שכירות 2,800 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
הולכים על שכר דירה ממוצע
מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןמצפה רמוןכל הארץ
מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.
דיור ובנייה
תוכניות בנייה ופינוי בינוי במצפה רמון
1,607 יח״ד בתוכניות מאושרות · 2 מכרזי רמ״י פתוחים
לכל הנתונים ←כמה מרוויחים במצפה רמון?
11,689 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־23% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 3 מתוך 10. הטבת מס של 18%
שכר 2025
הצגההסתרה
כמה מרוויחים במצפה רמון?
11,689 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־23% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 3 מתוך 10. הטבת מס של 18%
שכר 2025
נמוך ב־23% מהממוצע הארצי.
מקום 40 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).
שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).
בתי ספר וגנים במצפה רמון
8 בתי ספר, 14 גני ילדים ו־6 מעונות יום
הצגההסתרה
בתי ספר וגנים במצפה רמון
8 בתי ספר, 14 גני ילדים ו־6 מעונות יום
בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 5, ממלכתי דתי 2, חרדי 1.
מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים
פנאי, תחבורה ובריאות במצפה רמון
45 פארקים וגינות, 14 מתקני ספורט, 7 קווי תחבורה ציבורית
הצגההסתרה
פנאי, תחבורה ובריאות במצפה רמון
45 פארקים וגינות, 14 מתקני ספורט, 7 קווי תחבורה ציבורית
פשיעה במצפה רמון: האם מצפה רמון בטוח?
51.5 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
הצגההסתרה
פשיעה במצפה רמון: האם מצפה רמון בטוח?
51.5 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
בכל הארץ: 33.9. עבירות אלימות הן 27% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.
מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (304 תיקים).
מי גר במצפה רמון?
9% בני 65 ומעלה (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
הצגההסתרה
מי גר במצפה רמון?
9% בני 65 ומעלה (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
גילאים
ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה
קופות חולים
כלליתמכבימאוחדתלאומית
מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.
איך מצפה רמון מצביע?
הרשימה הגדולה: הליכוד (22%). שיעור הצבעה 61%
הבחירות לכנסת ה־26
הצגההסתרה
איך מצפה רמון מצביע?
הרשימה הגדולה: הליכוד (22%). שיעור הצבעה 61%
הבחירות לכנסת ה־26
בבחירות 2026 מצפה רמון הצביע הדמוקרטים יותר מכלל הארץ (+10 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (-8).
ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הציונות הדתית (27%).
מצפה רמון כל הארץ
מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)
כמה עולה הארנונה במצפה רמון?
כ־325 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
הצגההסתרה
כמה עולה הארנונה במצפה רמון?
כ־325 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
בדירה של 90 מ״ר משלמים במצפה רמון כ־325 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,897 ₪ בשנה).
מכל שקל שהרשות מוציאה, 27 אג׳ הולכות לחינוך ו־11 אג׳ לרווחה.
מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.
יישובים דומים למצפה רמון ובסביבה
הכי דומים: קריית ארבע, מעלה אפרים, ירוחם
הצגההסתרה
יישובים דומים למצפה רמון ובסביבה
הכי דומים: קריית ארבע, מעלה אפרים, ירוחם
דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.
הכי קרובים על המפה
שאלות נפוצות על מצפה רמון
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על מצפה רמון
כמה תושבים יש במצפה רמון?
במצפה רמון גרים 5,938 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.
האם מצפה רמון בטוח?
ב־2025 נפתחו במצפה רמון 51.5 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9).
כמה בתי ספר יש במצפה רמון?
במצפה רמון פועלים 8 בתי ספר, 14 גני ילדים ו־6 מעונות יום, לפי משרד החינוך.
כמה עולה דירה במצפה רמון?
מחיר דירה ממוצע במצפה רמון הוא 921,400 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ.
כמה עולה לשכור דירה במצפה רמון?
שכר דירה ממוצע במצפה רמון: 2,800 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.
כמה מרוויחים במצפה רמון?
השכר החודשי הממוצע לשכיר במצפה רמון הוא 11,689 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).
האם יש הטבת מס במצפה רמון?
כן. ב־2026 תושבי מצפה רמון זכאים לזיכוי של 18% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 259,920 ₪ בשנה.
מה אחוז הערבים במצפה רמון?
6% מתושבי מצפה רמון ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.
באיזה מחוז נמצא מצפה רמון?
מצפה רמון הוא יישוב במחוז הדרום, נפת באר שבע.
מקורות הנתונים
- אומדני אוכלוסייה ארעיים ליישובים, ספטמבר 2026, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- קובץ היישובים 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- בני 65 ומעלה ביישובים שבהם 5,000 תושבים ויותר, 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- מפקד האוכלוסין 2022: נתונים נבחרים לפי יישוב (המפקד האחרון), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה · עודכן יוני 2024
- נתוני פשיעה 2025, משטרת ישראל · עודכן אפריל 2026
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־26 (אוקטובר 2026) לפי יישובים, דרך מראה של קפלן קוד פתוח, ועדת הבחירות המרכזית
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־25 (2022) לפי יישובים, ועדת הבחירות המרכזית · עודכן ספטמבר 2024
- מחירי עסקאות ושכר דירה לפי יישוב (נדל״ן נט), רשות המסים
- סטטיסטיקה לפי יישובים: שכר, גיל, קופות חולים וקצבאות, המוסד לביטוח לאומי
- רשימת היישובים המוטבים לשנת 2026 (הטבת מס), רשות המסים · עודכן ינואר 2026
- מדד חברתי-כלכלי 2021 של רשויות ויישובים (פורסם ב־2024, העדכני ביותר), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות 2024, משרד הפנים
- מוסדות חינוך, משרד החינוך · עודכן אוקטובר 2026
- תחנות תחבורה ציבורית, משרד התחבורה · עודכן אוקטובר 2026
סמל היישוב בלמ״ס: 99