במספריםEnglish

עיר · מחוז הצפון · נוסד ב־1952

מגדל העמק במספרים

עיר זולה

במגדל העמק גרים 29,239 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא זולה מ־90% מהן, מבוגרת מ־74% מהן ועם יותר משקי בית בלי רכב מ־76% מהן.

תושבים
29,239
מקום 68 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
949 אלף ₪
זול ב־53% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
12,068 ₪
נמוך ב־20% מהממוצע הארצי
פשיעה
34.5 ל־1,000
בדומה לממוצע הארצי

במה מגדל העמק בולטת לעומת הערים האחרות?

מגדל העמק עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

כמה עולה שכירות?

2,500שכירות נמוכה מ־97% מהערים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

948,500זולה מ־90% מהערים
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

33%יותר משקי בית בלי רכב מ־76% מהערים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

17%מבוגרת מ־74% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

משפחות גדולות?

2.8משפחות קטנות מ־70% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

12,068בדומה לרוב (מעט מתחת)
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה משכילים?

19%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

34.5בדומה לרוב (מעט מעל)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

29%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור במגדל העמק?

דירה ממוצעת 948,500 ₪, זול ב־53% מהממוצע הארצי. שכירות 2,500 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
948,500 ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 0.9% בשנהזול ב־53% מהממוצע הארצי
3 חדרים
801,000 ₪
4 חדרים
1.2 מיליון ₪
5 חדרים+
—
שכר דירה ממוצע
2,500 ₪לחודש
▼ 6.5% בשנהזול ב־50% מהממוצע הארצי
3 חדרים
2,375 ₪
4 חדרים
3,250 ₪
5 חדרים+
3,675 ₪
6.5שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
21%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןמגדל העמקכל הארץ

948,500 ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

מחירי דירות לפי שכונה במגדל העמק

2,990 יח״ד בתוכניות מאושרות · 6 מתחמי פינוי בינוי · 23 מכרזי רמ״י מאז 2015

כל 12 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←

כמה מרוויחים במגדל העמק?

12,068 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־20% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 4 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
12,068 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־20% מהממוצע הארצי.

מגדל העמק
12,068 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
26.2%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.6%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
9,456 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 96 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים במגדל העמק

29 בתי ספר, 63 גני ילדים ו־17 מעונות יום

הצגה
29בתי ספר
63גני ילדים
17מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: חרדי 11, ממלכתי דתי 9, ממלכתי 9.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות במגדל העמק

53 פארקים וגינות, 44 מתקני ספורט, 27 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה במגדל העמק: האם מגדל העמק בטוחה?

34.5 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
34.5תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 12% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 19% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (996 תיקים).

מי גר במגדל העמק?

17% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

מגדל העמק
29%
54%
17%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

מגדל העמק
68%
26%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

11.5%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.2%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
4.4%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.6%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
5.8%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
6.6%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך מגדל העמק מצביעה?

הרשימה הגדולה: הליכוד (39%). שיעור הצבעה 70%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 מגדל העמק הצביעה הליכוד יותר מכלל הארץ (‎+19 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202670%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202264%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (37%).

הליכוד
39.1%
ישראל ביתנו
13.6%
ש"ס
11.2%
ישר
9.8%
עוצמה יהודית
9%
ביחד
5.4%

מגדל העמק כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה במגדל העמק?

כ־325 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים במגדל העמק כ־325 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,897 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה43.3 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה8,509 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף93.5%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות55%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 35 אג׳ הולכות לחינוך ו־19 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 1,972 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים למגדל העמק ובסביבה

הכי דומים: אשדוד, עפולה, אשקלון

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על מגדל העמק

הצגה

כמה תושבים יש במגדל העמק?

במגדל העמק גרים 29,239 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. מגדל העמק היא העיר ה־68 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם מגדל העמק בטוחה?

ב־2025 נפתחו במגדל העמק 34.5 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9). במקום 41 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש במגדל העמק?

במגדל העמק פועלים 29 בתי ספר, 63 גני ילדים ו־17 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה במגדל העמק?

מחיר דירה ממוצע במגדל העמק הוא 948,500 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 66 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה במגדל העמק?

שכר דירה ממוצע במגדל העמק: 2,500 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים במגדל העמק?

השכר החודשי הממוצע לשכיר במגדל העמק הוא 12,068 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס במגדל העמק?

לא. מגדל העמק לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.

באיזה מחוז נמצאת מגדל העמק?

מגדל העמק היא עיר במחוז הצפון, נפת יזרעאל.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 874