במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית כסרא-סמיע 2024

המועצה המקומית כסרא-סמיע הוציאה ב־2024 79 מיליון ₪, כ־8,182 ₪ לכל תושב (מקום 62 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 13.7% לעומת 2023. 19% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־74% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך35.9 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות19.4 ₪
  • רווחה13.1 ₪
  • הנהלה ומינהל7.6 ₪
  • גינון, רחובות ותאורה6.3 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה5.6 ₪
  • כל השאר12.1 ₪
79 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
8,182 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
41.1 ₪ארנונה למ״ר בשנה308 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
89.2%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף בכסרא-סמיע?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
2,934 ₪ קרוב לחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
1,589 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,073 ₪ פחות מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
623 ₪ פחות מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
513 ₪ יותר מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
461 ₪ פחות מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
350 ₪ יותר מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
228 ₪ יותר מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
224 ₪ יותר מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
70 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
60 ₪ פחות מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
43 ₪ קרוב לחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
14 ₪ פחות מהחציון

כסרא-סמיע חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
31%
30%
19%
מענקים 25,659משרד החינוך 24,269ארנונה 15,791משרד הרווחה 7,970הכנסות עצמיות אחרות 5,780משרדי ממשלה אחרים 2,354

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה בכסרא-סמיע

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 41.1 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (40.3 ₪). מקום 50 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
17 מיליון ₪
הנחות ופטורים
5 מיליון ₪
30% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
89.2%
חובות ארנונה פתוחים
5 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית כסרא-סמיע?

הצגה
עודף בשנה3 מיליון ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר0%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות1.4%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים18.6179 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל69 מיליון ₪79 מיליון ₪▲ 14.7%
הוצאה לתושב7,196 ₪8,182 ₪▲ 13.7%
גביית ארנונה מהשוטף86.3%89.2%▲ 3.4%
משרות179179ללא שינוי

שאלות על התקציב של המועצה המקומית כסרא-סמיע

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית כסרא-סמיע?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית כסרא-סמיע הוציאה ב־2024 79 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־8,182 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים בכסרא-סמיע?

הארנונה הממוצעת למגורים בכסרא-סמיע היא 41.1 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־308 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית כסרא-סמיע בגירעון?

לא. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בעודף של 3 מיליון ₪.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית כסרא-סמיע?

בממוצע 179 משרות ב־2024, כ־18.6 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית כסרא-סמיע מוציאה על חינוך?

28 מיליון ₪ ב־2024, 36% מההוצאות ו־2,934 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד כסרא-סמיע

הצגה

עוד על כסרא-סמיע

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של כסרא-סמיע ←

מקורות הנתונים