במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית יסוד המעלה 2024

המועצה המקומית יסוד המעלה הוציאה ב־2024 18 מיליון ₪, כ־10,313 ₪ לכל תושב (מקום 23 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 10.5% לעומת 2023. 44% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־40% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך18.4 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות16.3 ₪
  • הנהלה ומינהל14.2 ₪
  • רווחה13.6 ₪
  • החזר הלוואות ומימון9.8 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה7.3 ₪
  • כל השאר20.4 ₪
18 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
10,313 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
49.6 ₪ארנונה למ״ר בשנה372 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
94.7%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף ביסוד המעלה?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
1,902 ₪ פחות מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
1,680 ₪ יותר מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
1,463 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,399 ₪ יותר מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
1,009 ₪ יותר מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
755 ₪ יותר מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
575 ₪ יותר מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
369 ₪ יותר מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
342 ₪ יותר מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
317 ₪ יותר מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
231 ₪ יותר מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
132 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
76 ₪ פחות מהחציון

יסוד המעלה חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
44%
16%
15%
ארנונה 8,082מענקים 2,959הכנסות עצמיות אחרות 2,747משרד החינוך 1,974משרד הרווחה 1,952משרדי ממשלה אחרים 449

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה ביסוד המעלה

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 49.6 ₪ למ״ר בשנה, יותר מהחציון (40.3 ₪). מקום 32 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
8 מיליון ₪
הנחות ופטורים
667,000 ₪
8% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
94.7%
חובות ארנונה פתוחים
1 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית יסוד המעלה?

הצגה
גירעון בשנה30,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר15.2%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות38.8%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים14.225 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל17 מיליון ₪18 מיליון ₪▲ 5.9%
הוצאה לתושב9,332 ₪10,313 ₪▲ 10.5%
גביית ארנונה מהשוטף94.1%94.7%▲ 0.6%
משרות2525ללא שינוי

שאלות על התקציב של המועצה המקומית יסוד המעלה

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית יסוד המעלה?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית יסוד המעלה הוציאה ב־2024 18 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־10,313 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים ביסוד המעלה?

הארנונה הממוצעת למגורים ביסוד המעלה היא 49.6 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־372 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית יסוד המעלה בגירעון?

כן. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בגירעון של 30,000 ₪, והגירעון המצטבר הוא 15.2% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית יסוד המעלה?

בממוצע 25 משרות ב־2024, כ־14.2 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית יסוד המעלה מוציאה על חינוך?

3 מיליון ₪ ב־2024, 18% מההוצאות ו־1,902 ₪ לתושב.

עוד על יסוד המעלה

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של יסוד המעלה ←

מקורות הנתונים