במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הצפון · נוסד ב־1901

יבנאל במספרים

ביבנאל גרים 4,834 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו יותר פשיעה מ־96% מהם.

תושבים
4,834
40% ילדים עד 18
שכר דירה ממוצע
4,350 ₪
לחודש
שכר ממוצע לחודש
10,863 ₪
נמוך ב־28% מהממוצע הארצי
פשיעה
68.7 ל־1,000
יותר מהממוצע הארצי (33.9)

במה יבנאל בולט לעומת היישובים האחרים?

יבנאל יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

כמה פשיעה?

68.7יותר פשיעה מ־96% מהיישובים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

10,863שכר נמוך מ־70% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

30%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

15%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה
עוד 4 השוואות

צעיר או מבוגר?

10%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

18%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

4,350בדומה לרוב (מעט מתחת)
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.5בדומה לרוב (מעט מתחת)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

כמה עולה לגור ביבנאל?

שכירות 4,350 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
שכר דירה ממוצע
4,350 ₪לחודש
▲ 8.8% בשנהזול ב־13% מהממוצע הארצי
40%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

שכר דירה ממוצע לפי רבעוןיבנאלכל הארץ

4,200 ₪Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי ביבנאל

231 יח״ד בתוכניות מאושרות · 6 מכרזי רמ״י מאז 2015

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים ביבנאל?

10,863 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־28% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 2 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
10,863 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־28% מהממוצע הארצי.

יבנאל
10,863 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
39.1%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
1.2%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
8,419 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 22 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים ביבנאל

10 בתי ספר, 15 גני ילדים ו־4 מעונות יום

הצגה
10בתי ספר
15גני ילדים
4מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: חרדי 5, ממלכתי 4, ממלכתי דתי 1.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות ביבנאל

19 פארקים וגינות, 5 מתקני ספורט, 10 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה ביבנאל: האם יבנאל בטוח?

68.7 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
68.7תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 25% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 21% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (332 תיקים).

מי גר ביבנאל?

40% ילדים עד 18 (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

יבנאל
40%
50%
10%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

יבנאל
53%
42%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

23.5%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.9%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.6%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.5%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
7.1%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
2.7%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך יבנאל מצביע?

הרשימה הגדולה: ש"ס (41%). שיעור הצבעה 75%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 יבנאל הצביע ש"ס יותר מכלל הארץ (‎+36 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202675%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202270%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה ש״ס (44%).

ש"ס
41.3%
הליכוד
17.5%
ישר
10.5%
עוצמה יהודית
10.3%
הציונות הדתית וזהות
5%
ביחד
3.2%

יבנאל כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה ביבנאל?

כ־362 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים ביבנאל כ־362 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,347 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה48.3 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה9,209 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף95.5%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות30%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 36 אג׳ הולכות לחינוך ו־18 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים ליבנאל ובסביבה

הכי דומים: ברקת, אחיעזר, מעלה אפרים

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על יבנאל

הצגה

כמה תושבים יש ביבנאל?

ביבנאל גרים 4,834 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם יבנאל בטוח?

ב־2025 נפתחו ביבנאל 68.7 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש ביבנאל?

ביבנאל פועלים 10 בתי ספר, 15 גני ילדים ו־4 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה לשכור דירה ביבנאל?

שכר דירה ממוצע ביבנאל: 4,350 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים ביבנאל?

השכר החודשי הממוצע לשכיר ביבנאל הוא 10,863 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא יבנאל?

יבנאל הוא יישוב במחוז הצפון, נפת כנרת.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 46