במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הצפון

יאנוח-ג'ת במספרים

יישוב שקט

ביאנוח-ג'ת גרים 7,057 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו פחות שוכרים מ־98% מהם, פחות פשיעה מ־81% מהם ופחות בעלי תואר מ־71% מהם.

תושבים
7,057
29% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
12,187 ₪
נמוך ב־20% מהממוצע הארצי
פשיעה
13.2 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
7
13 גני ילדים

במה יאנוח-ג'ת בולט לעומת היישובים האחרים?

יאנוח-ג'ת יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

קונים או שוכרים?

2%פחות שוכרים מ־98% מהיישובים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

13.2פחות פשיעה מ־81% מהיישובים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

כמה משכילים?

14%פחות בעלי תואר מ־71% מהיישובים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

7%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה
עוד 3 השוואות

כמה מרוויחים?

12,187בדומה לרוב (מעט מתחת)
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.5בדומה לרוב (מעט מתחת)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

14%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי ביאנוח-ג'ת

1,030 יח״ד בתוכניות מאושרות · 1 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים ביאנוח-ג'ת?

12,187 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־20% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 4 מתוך 10. הטבת מס של 12%

שכר 2025

הצגה
12,187 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־20% מהממוצע הארצי.

יאנוח-ג'ת
12,187 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
31.4%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.3%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
7,919 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
יישוב מוטב 2026
תושבי יאנוח-ג'ת מקבלים זיכוי ממס הכנסה של
12%
על הכנסה של עד 186,000 ₪ בשנה. שווי מרבי: כ־1,860 ₪ בחודש.
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 92 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים ביאנוח-ג'ת

7 בתי ספר, 13 גני ילדים ו־7 מעונות יום

הצגה
7בתי ספר
13גני ילדים
7מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 7.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות ביאנוח-ג'ת

10 מתקני ספורט

הצגה

פשיעה ביאנוח-ג'ת: האם יאנוח-ג'ת בטוח?

13.2 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
13.2תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 8% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 24% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (92 תיקים).

מי גר ביאנוח-ג'ת?

7% בני 65 ומעלה (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

יאנוח-ג'ת
29%
64%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

יאנוח-ג'ת
81%
12%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

13.6%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.8%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.8%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.4%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4.5%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
3.4%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך יאנוח-ג'ת מצביע?

הרשימה הגדולה: ישר (41%). שיעור הצבעה 55%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 יאנוח-ג'ת הצביע ישראל ביתנו יותר מכלל הארץ (‎+32 נק׳) והליכוד פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202655%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202240%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה ישראל ביתנו (33%).

ישר
41.1%
ישראל ביתנו
37.8%
הליכוד
11.2%
ביחד
3.1%
הדמוקרטים
2.1%
עוצמה יהודית
2%

יאנוח-ג'ת כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה ביאנוח-ג'ת?

כ־289 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים ביאנוח-ג'ת כ־289 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,465 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה38.5 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,537 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף81%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות29.4%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 32 אג׳ הולכות לחינוך ו־21 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 7 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים ליאנוח-ג'ת ובסביבה

הכי דומים: מזרעה, כסרא-סמיע, ירכא

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על יאנוח-ג'ת

הצגה

כמה תושבים יש ביאנוח-ג'ת?

ביאנוח-ג'ת גרים 7,057 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם יאנוח-ג'ת בטוח?

ב־2025 נפתחו ביאנוח-ג'ת 13.2 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש ביאנוח-ג'ת?

ביאנוח-ג'ת פועלים 7 בתי ספר, 13 גני ילדים ו־7 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה מרוויחים ביאנוח-ג'ת?

השכר החודשי הממוצע לשכיר ביאנוח-ג'ת הוא 12,187 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס ביאנוח-ג'ת?

כן. ב־2026 תושבי יאנוח-ג'ת זכאים לזיכוי של 12% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 186,000 ₪ בשנה.

באיזה מחוז נמצא יאנוח-ג'ת?

יאנוח-ג'ת הוא יישוב במחוז הצפון, נפת עכו.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 1295