במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז המרכז

ג'לג'וליה במספרים

בג'לג'וליה גרים 11,218 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו פחות בעלי תואר מ־78% מהם, יותר פשיעה מ־77% מהם ומשפחות גדולות מ־72% מהם.

תושבים
11,218
33% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
9,086 ₪
נמוך ב־40% מהממוצע הארצי
פשיעה
39.2 ל־1,000
יותר מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
7
22 גני ילדים

במה ג'לג'וליה בולט לעומת היישובים האחרים?

ג'לג'וליה יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

כמה מרוויחים?

9,086שכר נמוך מ־92% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה משכילים?

13%פחות בעלי תואר מ־78% מהיישובים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

39.2יותר פשיעה מ־77% מהיישובים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.9משפחות גדולות מ־72% מהיישובים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה
עוד 3 השוואות

אפשר בלי רכב?

18%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

6%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

22%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי בג'לג'וליה

935 יח״ד בתוכניות מאושרות · 1 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים בג'לג'וליה?

9,086 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־40% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 3 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
9,086 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־40% מהממוצע הארצי.

ג'לג'וליה
9,086 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
37.9%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.3%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
7,010 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 39 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בג'לג'וליה

7 בתי ספר, 22 גני ילדים ו־4 מעונות יום

הצגה
7בתי ספר
22גני ילדים
4מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 7.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בג'לג'וליה

10 פארקים וגינות, 8 מתקני ספורט, 8 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בג'לג'וליה: האם ג'לג'וליה בטוח?

39.2 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
39.2תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 46% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 19% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (437 תיקים).

מי גר בג'לג'וליה?

6% בני 65 ומעלה (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

ג'לג'וליה
33%
60%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

ג'לג'וליה
73%
16%
10%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

14.8%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.5%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
1.2%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.3%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4.6%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
3.3%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך ג'לג'וליה מצביע?

הרשימה הגדולה: רע"מ (56%). שיעור הצבעה 84%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 ג'לג'וליה הצביע רע"מ יותר מכלל הארץ (‎+50 נק׳) והליכוד פחות (‎-20).

שיעור ההצבעה
כאן, 202684%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202270%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה רע״מ (61%).

רע"מ
56.3%
הרשימה המשותפת
40.3%
הדמוקרטים
2.5%
ישר
0.3%
הליכוד
0.1%
ביחד
0%

ג'לג'וליה כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בג'לג'וליה?

כ־290 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בג'לג'וליה כ־290 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,483 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה38.7 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה6,738 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף81.4%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות24.2%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 38 אג׳ הולכות לחינוך ו־18 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 6,960 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לג'לג'וליה ובסביבה

הכי דומים: כפר ברא, עין נקובא, זרזיר

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על ג'לג'וליה

הצגה

כמה תושבים יש בג'לג'וליה?

בג'לג'וליה גרים 11,218 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם ג'לג'וליה בטוח?

ב־2025 נפתחו בג'לג'וליה 39.2 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש בג'לג'וליה?

בג'לג'וליה פועלים 7 בתי ספר, 22 גני ילדים ו־4 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה מרוויחים בג'לג'וליה?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בג'לג'וליה הוא 9,086 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

מה אחוז הערבים בג'לג'וליה?

98% מתושבי ג'לג'וליה ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.

באיזה מחוז נמצא ג'לג'וליה?

ג'לג'וליה הוא יישוב במחוז המרכז, נפת פתח תקווה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 627