במספריםEnglish

יישוב · מועצה אזורית עמק חפר · מחוז המרכז · נוסד ב־1996

בת חפר במספרים

יישוב ממונע, שקט ואמיד

בבת חפר גרים 5,167 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו פחות משקי בית בלי רכב מ־98% מהם ופחות פשיעה מ־95% מהם.

תושבים
5,167
24% ילדים עד 18
שכר דירה ממוצע
6,600 ₪
לחודש
שכר ממוצע לחודש
19,308 ₪
גבוה ב־28% מהממוצע הארצי
פשיעה
8.3 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה בת חפר בולט לעומת היישובים האחרים?

בת חפר יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

אפשר בלי רכב?

2%פחות משקי בית בלי רכב מ־98% מהיישובים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

8.3פחות פשיעה מ־95% מהיישובים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

19,308שכר גבוה מ־82% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

6,600שכירות גבוהה מ־81% מהיישובים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה
עוד 4 השוואות

כמה משכילים?

34%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.4בדומה לרוב (מעט מתחת)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

14%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

8%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

כמה עולה לגור בבת חפר?

שכירות 6,600 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
שכר דירה ממוצע
6,600 ₪לחודש
▼ 9.6% בשנהיקר ב־32% מהממוצע הארצי
3 חדרים
—
4 חדרים
5,400 ₪
5 חדרים+
6,100 ₪
34%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

שכר דירה ממוצע לפי רבעוןבת חפרכל הארץ

7,800 ₪Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי בבת חפר

1,000 יח״ד בתוכניות מאושרות · 1 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים בבת חפר?

19,308 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־28% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 8 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
19,308 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־28% מהממוצע הארצי.

בת חפר
19,308 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
20.6%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
4.1%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
13,482 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 772 מתוך 996 יישובים במועצות אזוריות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בבת חפר

2 בתי ספר, 7 גני ילדים ו־2 מעונות יום

הצגה
2בתי ספר
7גני ילדים
2מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 2.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בבת חפר

22 פארקים וגינות, 8 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בבת חפר: האם בת חפר בטוח?

8.3 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
8.3תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 18% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 13% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (40 תיקים).

מי גר בבת חפר?

24% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

בת חפר
24%
68%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

בת חפר
60%
32%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

26.1%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.3%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.4%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
2.7%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
1.5%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך בת חפר מצביע?

הרשימה הגדולה: ישר (34%). שיעור הצבעה 80%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 בת חפר הצביע ישר יותר מכלל הארץ (‎+18 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202680%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202272%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה יש עתיד (41%).

ישר
34.1%
ביחד
19.9%
הליכוד
12.8%
הדמוקרטים
12.5%
ישראל ביתנו
6.7%
המילואימניקים והכלכלית
4.2%

בת חפר כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בבת חפר?

כ־387 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בהמועצה האזורית עמק חפר כ־387 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,644 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה51.6 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה10,729 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף93.7%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות59.7%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 48 אג׳ הולכות לחינוך ו־7 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב), המועצה האזורית עמק חפר. הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לבת חפר ובסביבה

הכי דומים: מרכז שפירא, אחוזת ברק, מתן

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על בת חפר

הצגה

כמה תושבים יש בבת חפר?

בבת חפר גרים 5,167 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם בת חפר בטוח?

ב־2025 נפתחו בבת חפר 8.3 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש בבת חפר?

בבת חפר פועלים 2 בתי ספר, 7 גני ילדים ו־2 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה לשכור דירה בבת חפר?

שכר דירה ממוצע בבת חפר: 6,600 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בבת חפר?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בבת חפר הוא 19,308 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא בת חפר?

בת חפר הוא יישוב במחוז המרכז, במועצה האזורית עמק חפר, נפת השרון.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 1319