במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז אזור יהודה ושומרון · נוסד ב־1985

אורנית במספרים

יישוב יקר, אמיד וממונע

באורנית גרים 9,920 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, הוא יקר מ־90% מהם, עם פחות משקי בית בלי רכב מ־87% מהם ועם פחות פשיעה מ־85% מהם.

תושבים
9,920
30% ילדים עד 18
מחיר דירה ממוצע
3.9 מיליון ₪
יקר ב־94% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
21,342 ₪
גבוה ב־41% מהממוצע הארצי
פשיעה
11 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה אורנית בולט לעומת היישובים האחרים?

אורנית יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

כמה עולה דירה?

3,945,500יקר מ־90% מהיישובים
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

21,342שכר גבוה מ־88% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

7,750שכירות גבוהה מ־88% מהיישובים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

5%פחות משקי בית בלי רכב מ־87% מהיישובים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

כמה פשיעה?

11פחות פשיעה מ־85% מהיישובים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

12%מבוגר מ־79% מהיישובים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

29%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.4בדומה לרוב (מעט מתחת)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

34%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

כמה עולה לגור באורנית?

דירה ממוצעת 4 מיליון ₪, יקר ב־94% מהממוצע הארצי. שכירות 7,750 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
4 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 45.6% בשנהיקר ב־94% מהממוצע הארצי
שכר דירה ממוצע
7,750 ₪לחודש
▼ 10.9% בשנהיקר ב־55% מהממוצע הארצי
3 חדרים
4,500 ₪
4 חדרים
—
5 חדרים+
—
15.4שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
36%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןאורניתכל הארץ

4 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי באורנית

1 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים באורנית?

21,342 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־41% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 8 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
21,342 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־41% מהממוצע הארצי.

אורנית
21,342 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
19.2%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
5.7%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
14,577 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 231 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים באורנית

3 בתי ספר, 16 גני ילדים ו־5 מעונות יום

הצגה
3בתי ספר
16גני ילדים
5מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 2, ממלכתי דתי 1.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות באורנית

36 פארקים וגינות, 8 מתקני ספורט, 34 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה באורנית: האם אורנית בטוח?

11 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
11תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 5% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 22% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (111 תיקים).

מי גר באורנית?

30% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: מכבי

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

אורנית
30%
58%
12%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

אורנית
40%
54%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

23.2%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.1%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.4%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
2.2%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
1.8%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך אורנית מצביע?

הרשימה הגדולה: ישר (25%). שיעור הצבעה 79%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 אורנית הצביע ביחד יותר מכלל הארץ (‎+9 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202679%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202275%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה יש עתיד (29%).

ישר
24.8%
הליכוד
20.5%
ביחד
18.2%
הציונות הדתית וזהות
7.8%
המילואימניקים והכלכלית
7.2%
עוצמה יהודית
5.9%

אורנית כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה באורנית?

כ־362 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים באורנית כ־362 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,347 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה48.3 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,650 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף93.3%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות58.4%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 38 אג׳ הולכות לחינוך ו־8 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 7,901 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לאורנית ובסביבה

הכי דומים: עתלית, ברקן, ניל"י

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על אורנית

הצגה

כמה תושבים יש באורנית?

באורנית גרים 9,920 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם אורנית בטוח?

ב־2025 נפתחו באורנית 11 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש באורנית?

באורנית פועלים 3 בתי ספר, 16 גני ילדים ו־5 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה באורנית?

מחיר דירה ממוצע באורנית הוא 3,945,500 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ.

כמה עולה לשכור דירה באורנית?

שכר דירה ממוצע באורנית: 7,750 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים באורנית?

השכר החודשי הממוצע לשכיר באורנית הוא 21,342 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא אורנית?

אורנית הוא יישוב במחוז אזור יהודה ושומרון, נפת טול כרם.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 3760