במספריםEnglish
פנאי־שטחבנזין

סיאט אטקה

ATECA

רכב פנאי־שטח בנזין.

יבואן
צ'מפיון מוטורס
ארץ ייצור
צ'כיה
שנות ייצור
⁦2016–2026⁩
על הכביש
13,314
כמה הוא עולה?
⁦168–180⁩ אלף ₪
מחירון היבואן לשנת 2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה
כמה הוא צורך?
15.4 ק״מ לליטר
6.5 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית של 2026, לפי תקן WLTP
כמה הוא נפוץ?
מקום 32
מתוך 225 דגמי פנאי־שטח בישראל, עם 13,314 רכבים על הכביש
הוא מחזיק מעמד?
96%
מרכבי 2019 עדיין על הכביש, לעומת 94% מכלל רכבי הפנאי־שטח מאותה שנה

צריכת הדלק של אטקה

מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

הצגה
530
15.4
ק״מ לליטר
6.5 ל׳ ל־100 ק״מ · דגם 2026

לפי שנת ייצור

2016
18.5–18.6 NEDC
2017
18.5–18.6 NEDC
2018
18.5–18.6 NEDC
2019
13.9–14.7 WLTP
2020
13.9–15 WLTP
2021
14.6–15 WLTP
2022
14.8–15 WLTP
2023
14.9–15.4 WLTP
2024
15.3–15.4 WLTP
2025
15.3–15.4 WLTP
2026
15.3–15.4 WLTP
דלק בחודש, לפי נתוני היצרן
731 ₪

אטקה מול המתחרים

מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי פנאי־שטח באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 3 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.

הצגה
קורולה קרוסטויוטה · 7,839 נמכרו השנה
145–200
ג'אקו 5ג'אקו · 10,971 נמכרו השנה
148–164
ספורטאז'קיה · 7,933 נמכרו השנה
149–230
אטקהסיאט
168–180
ג'אקו 7ג'אקו · 9,584 נמכרו השנה
170–203
קונהיונדאי · 10,281 נמכרו השנה
175–208
ג'אקו 8ג'אקו · 7,576 נמכרו השנה
179–255
150K175K200K225K250K

כמה נשארים על הכביש

אטקה לעומת ממוצע רכבי הפנאי־שטח, לפי שנת ייצור. מרכבי 2019, 96% עדיין פעילים (בקטגוריה: 94%).

הצגה
90%95%100%2016202020252017: 94.4% עדיין על הכביש (915 מתוך 969)2018: 95.5% עדיין על הכביש (1,247 מתוך 1,306)2019: 96.2% עדיין על הכביש (1,504 מתוך 1,563)2020: 96.9% עדיין על הכביש (1,741 מתוך 1,797)2021: 97.2% עדיין על הכביש (1,766 מתוך 1,816)2022: 97.5% עדיין על הכביש (1,247 מתוך 1,279)2023: 98.8% עדיין על הכביש (1,424 מתוך 1,441)2024: 98.9% עדיין על הכביש (1,933 מתוך 1,954)2025: 99.8% עדיין על הכביש (1,537 מתוך 1,540)

מכירות לפי שנה

הצגה
0רכבים חדשים בינואר–ספטמבר 2026
2015: 0 רכבים חדשים15′2016: 1 רכבים חדשים2017: 969 רכבים חדשים17′2018: 1,307 רכבים חדשים2019: 1,556 רכבים חדשים19′2020: 1,797 רכבים חדשים2021: 1,816 רכבים חדשים21′2022: 1,279 רכבים חדשים2023: 1,441 רכבים חדשים23′2024: 1,953 רכבים חדשים1,9532025: 1,535 רכבים חדשים25′2026 (עד ספטמבר): 0 רכבים חדשים26′

השנה החזקה ביותר: 2024, עם 1,953 רכבים חדשים.

24 החודשים האחרונים

2024-102026-09

הגרסאות של אטקה 2026

מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.

הצגה
גרסהמנועכ״סהנעהק״מ/ליטרבטיחותמחיר
STYLE1.5L150 בנזין15.4167,900 ₪
FR1.5L150 בנזין15.3179,900 ₪

מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים

מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2016 עד 2026 המחיר עלה ב־20%.

הצגה
140K
16′
140K
17′
141K
18′
137K
19′
142K
20′
142K
21′
149K
22′
155K
23′
160K
24′
168K
25′
168K
26′

שאלות נפוצות על סיאט אטקה

הצגה
מה צריכת הדלק של סיאט אטקה?+

לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), סיאט אטקה מדגם 2026 עושה 15.3 עד 15.4 ק״מ לליטר, כלומר 6.5 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

כמה עולה סיאט אטקה חדש?+

במחירון היבואן לשנת 2026, סיאט אטקה עולה ⁦168–180⁩ אלף ₪. היבואן: צ'מפיון מוטורס בע"מ.

כמה סיאט אטקה יש בישראל?+

על הכביש יש 13,314 רכבי סיאט אטקה פעילים, מקום 32 מבין דגמי הפנאי־שטח. עוד 352 כבר ירדו מהכביש.

כמה סיאט אטקה נמכרו ב־2026?+

בינואר–ספטמבר 2026 עלו לכביש 0 סיאט אטקה חדשים, ובכל 2025 1,535.

סיאט אטקה הוא רכב אמין?+

מדד טוב לאמינות לאורך זמן הוא כמה רכבים נשארים על הכביש. מכל סיאט אטקה שיוצרו ב־2019, 96% עדיין פעילים, לעומת 94% מכלל רכבי הפנאי־שטח מאותה שנה.

עוד דגמים של סיאט

כל הדגמים של סיאט ←

מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.