במספריםEnglish
סדאןבנזין

ניסאן סנטרה

SENTRA

מכונית סדאן בנזין, מקום 10 במכירות בקטגוריה שלו ב־2026.

יבואן
קרסו מוטורס
ארץ ייצור
מקסיקו
שנות ייצור
⁦2016–2026⁩
על הכביש
12,314
ניסאן סנטרה

צילום: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף

כמה הוא עולה?
⁦155–157⁩ אלף ₪
מחירון היבואן לשנת 2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה
כמה הוא צורך?
17.5 ק״מ לליטר
5.7 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית של 2026, לפי תקן WLTP
כמה הוא נפוץ?
מקום 21
מתוך 97 דגמי סדאן בישראל, עם 12,314 רכבים על הכביש
הוא מחזיק מעמד?
88%
מרכבי 2018 עדיין על הכביש, לעומת 88% מכלל רכבי הסדאן מאותה שנה

צריכת הדלק של סנטרה

מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

הצגה
530
17.5
ק״מ לליטר
5.7 ל׳ ל־100 ק״מ · דגם 2026

לפי שנת ייצור

2016
14.6 NEDC
2017
14.3–14.6 NEDC
2018
14.3 NEDC
2019
14.1 WLTP
2020
14.1–16.5 WLTP
2021
14.1–16.5 WLTP
2022
16.5 WLTP
2023
16.5 WLTP
2024
16.5–17.5 WLTP
2025
17.5 WLTP
2026
17.5 WLTP
דלק בחודש, לפי נתוני היצרן
643 ₪

סנטרה מול המתחרים

מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי סדאן באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 2 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.

הצגה
קורולהטויוטה · 909 נמכרו השנה
100–230
קאמריטויוטה · 421 נמכרו השנה
145–300
סנטרהניסאן
155–157
אוקטביהסקודה · 2,843 נמכרו השנה
160–263
אריזו 8צ'רי · 991 נמכרו השנה
160–182
אלנטרהיונדאי · 1,743 נמכרו השנה
170–189
סיל 5BYD · 1,112 נמכרו השנה
175–185
100K150K200K250K300K

כמה נשארים על הכביש

סנטרה לעומת ממוצע רכבי הסדאן, לפי שנת ייצור. מרכבי 2018, 88% עדיין פעילים (בקטגוריה: 88%).

הצגה
80%90%100%2016202020252016: 85.5% עדיין על הכביש (118 מתוך 138)2017: 86.6% עדיין על הכביש (1,615 מתוך 1,865)2018: 88.4% עדיין על הכביש (1,769 מתוך 2,002)2019: 89.9% עדיין על הכביש (1,404 מתוך 1,561)2020: 91.3% עדיין על הכביש (785 מתוך 860)2021: 91.4% עדיין על הכביש (2,750 מתוך 3,010)2022: 93.3% עדיין על הכביש (1,162 מתוך 1,246)2023: 95.1% עדיין על הכביש (871 מתוך 916)2024: 97.3% עדיין על הכביש (661 מתוך 679)2025: 97.8% עדיין על הכביש (633 מתוך 647)

מכירות לפי שנה

הצגה
549רכבים חדשים בינואר–ספטמבר 2026 · מקום 92 בכל הדגמים
2015: 0 רכבים חדשים15′2016: 138 רכבים חדשים2017: 1,865 רכבים חדשים17′2018: 1,983 רכבים חדשים2019: 1,557 רכבים חדשים19′2020: 857 רכבים חדשים2021: 3,013 רכבים חדשים21′3,0132022: 1,244 רכבים חדשים2023: 918 רכבים חדשים23′2024: 679 רכבים חדשים2025: 645 רכבים חדשים25′2026 (עד ספטמבר): 549 רכבים חדשים26′

השנה החזקה ביותר: 2021, עם 3,013 רכבים חדשים.

24 החודשים האחרונים

2024-102026-09

הגרסאות של סנטרה 2026

מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.

הצגה
גרסהמנועכ״סהנעהק״מ/ליטרבטיחותמחיר
SV2L149 בנזין17.5154,990 ₪
SV PREMIUM2L149 בנזין17.5156,990 ₪

מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים

מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2016 עד 2026 המחיר עלה ב־19%.

הצגה
130K
16′
131K
17′
131K
18′
132K
19′
135K
20′
135K
21′
140K
22′
146K
23′
150K
24′
155K
25′
155K
26′

שאלות נפוצות על ניסאן סנטרה

הצגה
מה צריכת הדלק של ניסאן סנטרה?+

לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), ניסאן סנטרה מדגם 2026 עושה 17.5 ק״מ לליטר, כלומר 5.7 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

כמה עולה ניסאן סנטרה חדש?+

במחירון היבואן לשנת 2026, ניסאן סנטרה עולה ⁦155–157⁩ אלף ₪. היבואן: קרסו מוטורס בע"מ.

כמה ניסאן סנטרה יש בישראל?+

על הכביש יש 12,314 רכבי ניסאן סנטרה פעילים, מקום 21 מבין דגמי הסדאן. עוד 1,157 כבר ירדו מהכביש.

כמה ניסאן סנטרה נמכרו ב־2026?+

בינואר–ספטמבר 2026 עלו לכביש 549 ניסאן סנטרה חדשים, ובכל 2025 645.

ניסאן סנטרה הוא רכב אמין?+

מדד טוב לאמינות לאורך זמן הוא כמה רכבים נשארים על הכביש. מכל ניסאן סנטרה שיוצרו ב־2018, 88% עדיין פעילים, לעומת 88% מכלל רכבי הסדאן מאותה שנה.

עוד דגמים של ניסאן

כל הדגמים של ניסאן ←

מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.