במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית מעלה אפרים 2024

המועצה המקומית מעלה אפרים הוציאה ב־2024 27 מיליון ₪, כ־14,526 ₪ לכל תושב (מקום 6 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 7.6% לעומת 2023. 13% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־61% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • רווחה20.1 ₪
  • חינוך19.3 ₪
  • הנהלה ומינהל14.2 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות11.9 ₪
  • גינון, רחובות ותאורה7.6 ₪
  • מפעלים עירוניים7.1 ₪
  • כל השאר19.9 ₪
27 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
14,526 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
40.5 ₪ארנונה למ״ר בשנה304 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
61.5%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף במעלה אפרים?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
2,921 ₪ יותר מהחציון
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
2,801 ₪ קרוב לחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
2,056 ₪ יותר מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
1,725 ₪ יותר מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
1,101 ₪ יותר מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
1,033 ₪ יותר מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
1,030 ₪ יותר מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
785 ₪ יותר מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
297 ₪ יותר מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
296 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
235 ₪ יותר מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
119 ₪ יותר מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
39 ₪ פחות מהחציון

מעלה אפרים חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
31%
25%
15%
13%
מענקים 8,445הכנסות עצמיות אחרות 6,787משרד הרווחה 4,126ארנונה 3,589משרד החינוך 3,138משרדי ממשלה אחרים 842

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה במעלה אפרים

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 40.5 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (40.3 ₪). מקום 56 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
10 מיליון ₪
הנחות ופטורים
665,000 ₪
7% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
61.5%
חובות ארנונה פתוחים
8 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית מעלה אפרים?

הצגה
עודף בשנה54,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר0%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות0%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים2750 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל25 מיליון ₪27 מיליון ₪▲ 8.5%
הוצאה לתושב13,500 ₪14,526 ₪▲ 7.6%
גביית ארנונה מהשוטף87.5%61.5%▼ 29.7%
משרות4450▲ 13.6%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית מעלה אפרים

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית מעלה אפרים?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית מעלה אפרים הוציאה ב־2024 27 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־14,526 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים במעלה אפרים?

הארנונה הממוצעת למגורים במעלה אפרים היא 40.5 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־304 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית מעלה אפרים בגירעון?

לא. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בעודף של 54,000 ₪.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית מעלה אפרים?

בממוצע 50 משרות ב־2024, כ־27 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית מעלה אפרים מוציאה על חינוך?

5 מיליון ₪ ב־2024, 19% מההוצאות ו־2,801 ₪ לתושב.

עוד על מעלה אפרים

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של מעלה אפרים ←

מקורות הנתונים