במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הצפון

מג'דל שמס במספרים

במג'דל שמס גרים 11,468 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו משפחות קטנות מ־75% מהם.

תושבים
11,468
24% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
9,220 ₪
נמוך ב־39% מהממוצע הארצי
פשיעה
22.5 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
4
15 גני ילדים

במה מג'דל שמס בולט לעומת היישובים האחרים?

מג'דל שמס יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

כמה מרוויחים?

9,220שכר נמוך מ־90% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.2משפחות קטנות מ־75% מהיישובים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

15%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

10%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה
עוד 3 השוואות

צעיר או מבוגר?

10%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

17%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

22.5בדומה לרוב (מעט מתחת)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

מג'דל שמס בדירוגים הארציים

    דיור ובנייה

    תוכניות בנייה ופינוי בינוי במג'דל שמס

    77 יח״ד בתוכניות מאושרות · 1 מכרזי רמ״י פתוחים

    לכל הנתונים ←

    כמה מרוויחים במג'דל שמס?

    9,220 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־39% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 3 מתוך 10. הטבת מס של 20%

    שכר 2025

    הצגה
    9,220 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

    נמוך ב־39% מהממוצע הארצי.

    מג'דל שמס
    9,220 ₪
    כל הארץ
    15,140 ₪
    47.8%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
    0.7%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
    8,220 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
    יישוב מוטב 2026
    תושבי מג'דל שמס מקבלים זיכוי ממס הכנסה של
    20%
    על הכנסה של עד 259,920 ₪ בשנה. שווי מרבי: כ־4,332 ₪ בחודש.
    אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    1 · הנמוךהגבוה · 10

    מקום 76 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

    שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

    בתי ספר וגנים במג'דל שמס

    4 בתי ספר, 15 גני ילדים ו־7 מעונות יום

    הצגה
    4בתי ספר
    15גני ילדים
    7מעונות יום

    בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 4.

    מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

    פנאי, תחבורה ובריאות במג'דל שמס

    6 קווי תחבורה ציבורית

    הצגה

    פשיעה במג'דל שמס: האם מג'דל שמס בטוח?

    22.5 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

    משטרת ישראל · 2025

    הצגה
    22.5תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

    בכל הארץ: 33.9. עלייה של 9% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 17% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

    מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (255 תיקים).

    מי גר במג'דל שמס?

    24% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

    עדכני ל־אוקטובר 2026

    הצגה

    גילאים

    מג'דל שמס
    24%
    67%
    10%
    כל הארץ
    32%
    55%
    13%

    ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

    קופות חולים

    מג'דל שמס
    41%
    19%
    10%
    30%
    כל הארץ
    50%
    28%
    14%

    כלליתמכבימאוחדתלאומית

    26.7%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
    1.3%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
    3.7%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
    0.6%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
    5.8%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
    4.5%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

    מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

    איך מג'דל שמס מצביע?

    הרשימה הגדולה: ישראל ביתנו (36%). שיעור הצבעה 40%

    הבחירות לכנסת ה־26

    הצגה

    בבחירות 2026 מג'דל שמס הצביע ישראל ביתנו יותר מכלל הארץ (‎+30 נק׳) והליכוד פחות (‎-10).

    שיעור ההצבעה
    כאן, 202640%
    כל הארץ, 202678%
    כאן, 202223%

    ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה יש עתיד (43%).

    ישראל ביתנו
    35.6%
    ישר
    35.3%
    הליכוד
    10.2%
    הדמוקרטים
    8.4%
    ביחד
    4.2%
    הרשימה המשותפת
    2.5%

    מג'דל שמס כל הארץ

    מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

    כמה עולה הארנונה במג'דל שמס?

    כ־287 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות

    דוח כספי מבוקר 2024

    הצגה

    בדירה של 90 מ״ר משלמים במג'דל שמס כ־287 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,438 ₪ בשנה).

    ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה38.2 ₪
    חציון הרשויות: 41.5 ₪
    הוצאה לתושב בשנה8,781 ₪
    חציון הרשויות: 8,818 ₪
    גביית ארנונה מהחיוב השוטף67.7%
    חציון הרשויות: 90%
    הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות47.8%
    חציון הרשויות: 45.9%

    מכל שקל שהרשות מוציאה, 27 אג׳ הולכות לחינוך ו־10 אג׳ לרווחה.

    מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

    יישובים דומים למג'דל שמס ובסביבה

    הכי דומים: בית ג'ן, אעבלין, מסעדה

    הצגה

    דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

    הכי קרובים על המפה

    שאלות נפוצות על מג'דל שמס

    הצגה

    כמה תושבים יש במג'דל שמס?

    במג'דל שמס גרים 11,468 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

    האם מג'דל שמס בטוח?

    ב־2025 נפתחו במג'דל שמס 22.5 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

    כמה בתי ספר יש במג'דל שמס?

    במג'דל שמס פועלים 4 בתי ספר, 15 גני ילדים ו־7 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

    כמה מרוויחים במג'דל שמס?

    השכר החודשי הממוצע לשכיר במג'דל שמס הוא 9,220 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

    האם יש הטבת מס במג'דל שמס?

    כן. ב־2026 תושבי מג'דל שמס זכאים לזיכוי של 20% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 259,920 ₪ בשנה.

    באיזה מחוז נמצא מג'דל שמס?

    מג'דל שמס הוא יישוב במחוז הצפון, נפת גולן.

    מקורות הנתונים

    סמל היישוב בלמ״ס: 4201