במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב עיריית מגאר 2024

עיריית מגאר הוציאה ב־2024 218 מיליון ₪, כ־8,778 ₪ לכל תושב (מקום 37 מתוך 82 עיריות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 5.3% לעומת 2023. 20% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־75% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהעירייה הוציאה

  • חינוך45.8 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות16.6 ₪
  • רווחה12.4 ₪
  • הנהלה ומינהל8.1 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה7.7 ₪
  • תרבות, נוער וספורט2.3 ₪
  • כל השאר7.2 ₪
218 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
8,778 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,672 ₪
38.3 ₪ארנונה למ״ר בשנה287 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
80%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 91.3%

לאן הולך הכסף במגאר?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 82 העיריות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
4,018 ₪ יותר מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
1,454 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,093 ₪ קרוב לחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
708 ₪ יותר מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
676 ₪ קרוב לחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
200 ₪ פחות מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
195 ₪ פחות מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
191 ₪ פחות מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
122 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
82 ₪ פחות מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
37 ₪ פחות מהחציון

מגאר חציון 82 העיריות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
39%
24%
20%
משרד החינוך 84,659מענקים 52,009ארנונה 43,204משרד הרווחה 20,790הכנסות עצמיות אחרות 10,859משרדי ממשלה אחרים 6,459

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. בעיריות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה במגאר

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 38.3 ₪ למ״ר בשנה, פחות מהחציון (47 ₪). מקום 78 מתוך 82, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
65 מיליון ₪
הנחות ופטורים
16 מיליון ₪
25% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
80%
חובות ארנונה פתוחים
22 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של עיריית מגאר?

הצגה
גירעון בשנה188,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר11.1%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות12.9%מההכנסות · חציון 12.8%
משרות לכל 1,000 תושבים21.6538 משרות · חציון 18.4

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל205 מיליון ₪218 מיליון ₪▲ 6.2%
הוצאה לתושב8,336 ₪8,778 ₪▲ 5.3%
גביית ארנונה מהשוטף72.9%80%▲ 9.7%
משרות520538▲ 3.5%

שאלות על התקציב של עיריית מגאר

הצגה

מה התקציב של עיריית מגאר?

לפי הדוח הכספי המבוקר, עיריית מגאר הוציאה ב־2024 218 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־8,778 ₪ לכל תושב. החציון ב82 העיריות: 8,672 ₪.

כמה ארנונה משלמים במגאר?

הארנונה הממוצעת למגורים במגאר היא 38.3 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־287 ₪ בחודש. החציון ב82 העיריות: 47 ₪ למ״ר.

האם עיריית מגאר בגירעון?

כן. ב־2024 העירייה סיימה את התקציב הרגיל בגירעון של 188,000 ₪, והגירעון המצטבר הוא 11.1% מההכנסות.

כמה עובדים יש בעיריית מגאר?

בממוצע 538 משרות ב־2024, כ־21.6 לכל 1,000 תושבים.

כמה עיריית מגאר מוציאה על חינוך?

100 מיליון ₪ ב־2024, 46% מההוצאות ו־4,018 ₪ לתושב.

עוד על מגאר

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של מגאר ←

מקורות הנתונים