במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית כפר מנדא 2024

המועצה המקומית כפר מנדא הוציאה ב־2024 195 מיליון ₪, כ־8,629 ₪ לכל תושב (מקום 49 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 5.5% לעומת 2023. 14% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־82% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך49.1 ₪
  • רווחה19.3 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות10.1 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה8 ₪
  • הנהלה ומינהל5.2 ₪
  • תכנון ובנייה2.2 ₪
  • כל השאר6.1 ₪
195 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
8,629 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
38.3 ₪ארנונה למ״ר בשנה287 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
70.8%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף בכפר מנדא?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
4,239 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,669 ₪ יותר מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
870 ₪ קרוב לחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
688 ₪ יותר מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
446 ₪ פחות מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
190 ₪ קרוב לחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
138 ₪ קרוב לחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
135 ₪ פחות מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
127 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
52 ₪ פחות מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
43 ₪ פחות מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
32 ₪ פחות מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
1 ₪ פחות מהחציון

כפר מנדא חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
46%
18%
16%
14%
משרד החינוך 82,583מענקים 32,765משרד הרווחה 28,036ארנונה 25,170הכנסות עצמיות אחרות 7,690משרדי ממשלה אחרים 1,431

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה בכפר מנדא

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 38.3 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (40.3 ₪). מקום 95 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
30 מיליון ₪
הנחות ופטורים
10 מיליון ₪
33% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
70.8%
חובות ארנונה פתוחים
18 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית כפר מנדא?

הצגה
גירעון בשנה17 מיליון ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר22.1%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות10.2%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים20.5463 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל181 מיליון ₪195 מיליון ₪▲ 7.3%
הוצאה לתושב8,176 ₪8,629 ₪▲ 5.5%
גביית ארנונה מהשוטף75%70.8%▼ 5.6%
משרות471463▼ 1.7%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית כפר מנדא

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית כפר מנדא?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית כפר מנדא הוציאה ב־2024 195 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־8,629 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים בכפר מנדא?

הארנונה הממוצעת למגורים בכפר מנדא היא 38.3 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־287 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית כפר מנדא בגירעון?

כן. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בגירעון של 17 מיליון ₪, והגירעון המצטבר הוא 22.1% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית כפר מנדא?

בממוצע 463 משרות ב־2024, כ־20.5 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית כפר מנדא מוציאה על חינוך?

96 מיליון ₪ ב־2024, 49% מההוצאות ו־4,239 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד כפר מנדא

הצגה

עוד על כפר מנדא

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של כפר מנדא ←

מקורות הנתונים