במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית כפר כנא 2024

המועצה המקומית כפר כנא הוציאה ב־2024 185 מיליון ₪, כ־7,393 ₪ לכל תושב (מקום 94 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 4.5% לעומת 2023. 24% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־66% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך40.2 ₪
  • רווחה16.8 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות14.4 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה7.7 ₪
  • הנהלה ומינהל7.5 ₪
  • החזר הלוואות ומימון3.8 ₪
  • כל השאר9.6 ₪
185 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
7,393 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
40.9 ₪ארנונה למ״ר בשנה307 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
83.3%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף בכפר כנא?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
2,971 ₪ קרוב לחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,244 ₪ קרוב לחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
1,065 ₪ יותר מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
567 ₪ קרוב לחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
556 ₪ פחות מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
279 ₪ יותר מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
213 ₪ פחות מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
198 ₪ קרוב לחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
104 ₪ פחות מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
93 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
78 ₪ פחות מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
17 ₪ פחות מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
6 ₪ פחות מהחציון

כפר כנא חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
32%
24%
19%
12%
משרד החינוך 58,343ארנונה 44,017מענקים 35,211משרד הרווחה 22,566הכנסות עצמיות אחרות 18,971משרדי ממשלה אחרים 4,157

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה בכפר כנא

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 40.9 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (40.3 ₪). מקום 53 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
47 מיליון ₪
הנחות ופטורים
16 מיליון ₪
34% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
83.3%
חובות ארנונה פתוחים
24 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית כפר כנא?

הצגה
גירעון בשנה2 מיליון ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר13.9%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות12.5%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים15.9399 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל175 מיליון ₪185 מיליון ₪▲ 5.8%
הוצאה לתושב7,074 ₪7,393 ₪▲ 4.5%
גביית ארנונה מהשוטף81%83.3%▲ 2.8%
משרות379399▲ 5.3%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית כפר כנא

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית כפר כנא?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית כפר כנא הוציאה ב־2024 185 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־7,393 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים בכפר כנא?

הארנונה הממוצעת למגורים בכפר כנא היא 40.9 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־307 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית כפר כנא בגירעון?

כן. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בגירעון של 2 מיליון ₪, והגירעון המצטבר הוא 13.9% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית כפר כנא?

בממוצע 399 משרות ב־2024, כ־15.9 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית כפר כנא מוציאה על חינוך?

74 מיליון ₪ ב־2024, 40% מההוצאות ו־2,971 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד כפר כנא

הצגה

עוד על כפר כנא

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של כפר כנא ←

מקורות הנתונים