במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית כפר ברא 2024

המועצה המקומית כפר ברא הוציאה ב־2024 43 מיליון ₪, כ־9,890 ₪ לכל תושב (מקום 26 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 7.9% לעומת 2023. 13% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־74% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך45 ₪
  • רווחה16 ₪
  • הנהלה ומינהל10.7 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות9.3 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה5.6 ₪
  • תכנון ובנייה3.5 ₪
  • כל השאר9.9 ₪
43 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
9,890 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
44.3 ₪ארנונה למ״ר בשנה332 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
81%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף בכפר ברא?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
4,454 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,586 ₪ יותר מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
1,057 ₪ יותר מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
919 ₪ קרוב לחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
552 ₪ קרוב לחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
345 ₪ יותר מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
334 ₪ יותר מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
238 ₪ יותר מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
223 ₪ יותר מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
85 ₪ פחות מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
70 ₪ פחות מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
22 ₪ פחות מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
4 ₪ פחות מהחציון

כפר ברא חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
34%
27%
14%
13%
משרד החינוך 14,930מענקים 11,945הכנסות עצמיות אחרות 6,003ארנונה 5,564משרד הרווחה 4,674משרדי ממשלה אחרים 900

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה בכפר ברא

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 44.3 ₪ למ״ר בשנה, יותר מהחציון (40.3 ₪). מקום 44 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
8 מיליון ₪
הנחות ופטורים
2 מיליון ₪
19% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
81%
חובות ארנונה פתוחים
4 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית כפר ברא?

הצגה
עודף בשנה667,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר3.8%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות7.2%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים26.7117 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל40 מיליון ₪43 מיליון ₪▲ 9.4%
הוצאה לתושב9,167 ₪9,890 ₪▲ 7.9%
גביית ארנונה מהשוטף80.3%81%▲ 0.9%
משרות109117▲ 7.3%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית כפר ברא

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית כפר ברא?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית כפר ברא הוציאה ב־2024 43 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־9,890 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים בכפר ברא?

הארנונה הממוצעת למגורים בכפר ברא היא 44.3 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־332 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית כפר ברא בגירעון?

לא. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בעודף של 667,000 ₪, אבל יש לה גירעון מצטבר של 3.8% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית כפר ברא?

בממוצע 117 משרות ב־2024, כ־26.7 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית כפר ברא מוציאה על חינוך?

20 מיליון ₪ ב־2024, 45% מההוצאות ו־4,454 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד כפר ברא

הצגה

עוד על כפר ברא

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של כפר ברא ←

מקורות הנתונים